Мін. енергетики

Партнери спрямують понад 82,5 млн євро додаткових внесків до Фонду підтримки енергетики України, – Денис Шмигаль

11 Лютого 2026

Під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра енергетики Дениса Шмигаля відбулося чергове засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Києві та області.

Як повідомив Денис Шмигаль, енергетики поступово відновлюють подачу світла та тепла.

«Відновлювальні роботи тривають, продовжується розбір завалів на зруйнованих об’єктах. Ситуація з електропостачанням та теплопостачанням все ще залишається складною. Над відновленням працюють понад 60 бригад електриків та 193 бригади тепловиків», – зазначив Перший віцепрем’єр-міністр.

За його словами, на Київщині також тривають роботи з нарощування обсягів розподіленої генерації. «Вже введені 20 МВт у столиці та області, найближчим часом очікуємо додаткові потужності. Усі установки мають працювати, а не просто стояти», – повідомив Денис Шмигаль.

Україна також очікує на додаткові внески до Фонду підтримки енергетики, які анонсували Швеція, Єврокомісія, Данія, Німеччина:

«Загалом це понад 82,5 млн євро на закупівлю необхідного обладнання. Вже сьогодні Фонд підтримки енергетики України отримав 6 млн євро грантової підтримки від Міністерства закордонних справ і торгівлі Австралії. Дякую партнерам за солідарність і послідовну підтримку», – наголосив Денис Шмигаль.

1/4
Джерело:
mev.gov.ua